
DOU оприлюднила перший рейтинг сервісних геймдев-компаній України. У ньому враховано кількість фахівців, географію клієнтів і типи послуг, які студії надають для світових тайтлів.
Найбільшим гравцем на сервісному ринку стала Room 8 Group, яка випереджає конкурентів за чисельністю команди. У загальнонаціональному геймдев-рейтингу компанія поступається лише продуктовим гігантам Playrix і Plarium. Про це йдеться у дослідженні DOU.
Друге і третє місце у сервісному сегменті посіли Pingle Game Studio і Volmi відповідно. Загалом до топ-10 увійшли студії, які обслуговують зовнішні ринки, мають команди в Україні або за її межами, але сплачують податки всередині країни.
Аналітики зазначили, що частка технічних спеціалістів у цих компаніях у середньому становить 74%. Найвищий показник зафіксовано в Ulysses Graphics, найнижчий — у Stepico. Дані від Program-Ace і Pushka Studios не опубліковані.
Усі компанії з рейтингу мають клієнтів у Північній Америці. Західну Європу обслуговують дев’ять із десяти. Найменш охоплені регіони стали Австралія та Південна Європа.
Київ є головним центром розробки. Тут працює більшість команд, які брали участь у створенні таких тайтлів, як Hogwarts Legacy, Call of Duty: MW III, Fortnite. На другому місці Львів, далі — Дніпро.
Більшість студій зосереджуються на геймдев-розробці та артпродакшені. Room 8 Group також спеціалізується на синематиках, Pingle — на звуковому дизайні, а N-iX працює з VR і хмарними рішеннями.
Сервісний геймдев в Україні продовжує розвиватися попри війну. Студії зберігають команду, адаптуються до викликів і виконують проєкти світового рівня, часто залишаючи виробництво всередині країни.
Раніше ми писали, як Європейська федерація розробників комп’ютерних ігор (EGDF), яка представляє понад 2500 ігрових студій, опублікувала звернення через зміну політичного курсу США щодо України. У ньому наголошується, що ЄС має додати ігрову індустрію у свою сферу підтримки українців.